fbpx

Kas teadsid – miks vajab uus tikkimismasin alati seadistamist?

Tikkimismasin teeb tegelikult sama tööd, mis õmblusmasin, st lööb nõela alati samasse kohta. Õmblusmasinal meie ise liigutame kangast, aga tikkimismasin liigutab kangast meie eest 🙂

Kõik teavad, et õmblusmasina töös peavad ülemise ja alumise niidi pinged olema võrdsed, st niidid peavad kokku saama täpselt kanga sees. Ainult nii saame ilusa õmbluse. Tikkimismasinal aga nii see pole. Niidid peavad olema ebavõrdse pingega, st pealmine niit peab tulema alati töö pahemale poolele, vaata pilti:

Tikkimistöö pahem pool, alumine niit valge

Tikkimismasinaid valmistatakse kusagil tehases, kaugel, kasutamiseks üle maailma. Tikkimismasina töö sõltub niitidest mida kasutatakse ja nende omavahelisest klapist, ehk pingest. Niidipinget mõjutab näiteks millise jämedusega on niit, kui libe või kare see niit on, kui palju keerutatud, mis koostisega, kes on tootja jne. Meil eestis kasutatakse palju hiinast tellitud niite, türgi niite, isegi overloki niite aga ka kuulsate brändide kvaliteetniite.

Miks siis vajab iga uus tikkimismasin seadistamist? Aga sellepärast, et ükski tikkimismasinate tootja ei oska ette ennustada, milliseid tikkimisniite hakkab masina omanik kasutama, et tuleks ilus tikand.

Esimene ohu märk on, kui tikandil alumine niit tuleb töö peale. Tikand võib siis rikutud olla. Muide, see sõltub ka tikandi tüübist. Vahel on nii, et mõni tikand jääb ilus ja õigesti. Aga mingi teise tikandi tikkimisel tuleb alusniit töö peale ja rikub tikandi, st tikkimismasin vajab seadistamist.

Kuna tikanditüüpe on palju, näiteks, satiinpiste, täitepiste, ristpiste, eripisted, siis meie töökojas seadistatud masinad töötavad nii, et ükskõik mis tehnikas tikandeid tikkida, ikka on niidipinge paigas. St tikkimismasin töötab edaspidi muretult.

Tikkimismasina seadistamine ja kasutuskoolitus:

On meilt ostetud tikkimismasinTASUTA
Ei ole meilt ostetud tikkimismasin160 € + km

Lisaks õpetame tikkimismasinat ka ümber seadistama eriliste tikandite puhuks. Aega tasuks varuda 5 akadeemilist tundi.

Asukoht: Karja 12-57, Paide 72719, korrusmaja I korrusel
Aeg lepi kokku helistades 58350100 või kirjutades marge.haug@gmail.com